gtk
29 آذر 1401 - 15:13

تعداد خانه‌های هلال افزایش می‌یابد/ راه‌اندازی تیم‌های سحر

بوشهر- دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به راه‌اندازی تیم‌های سحر در نقاط مختلف کشور، گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تعداد خانه‌های هلال افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، یعقوب سلیمانی ظهر سه‌شنبه در دیدار با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه و تقویت برنامه‌های اموزشی در هلال احمر برنامه‌های ویژه‌ای را داریم.

وی با تاکید بر اینکه باید به جایی برسیم که در هر خانه یک امدادگر وجود داشته باشد خاطرنشان کرد: آموزش کمک و امدادرسانی، در رأس برنامه‌های هلال‌احمر است

سلیمانی، هلال احمر را یک نهاد بین‌المللی با خدمات وسیع در خدمت مردم دانست و خاطرنشان کرد: این نهاد نقش مهمی در خدمت‌رسانی به مردم در حوادث، بحران‌ها، مشکلات و بلاهای طبیعی دارد.

وی از راه‌اندازی خانه هلال در نقاط مختلف کشور خبر داد و بیان کرد: امروز هشتمین خانه هلال در حوزه علمیه در بوشهر افتتاح شد که نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها در هنگام بروز حوادث دارد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر از راه‌اندازی خانه هلال در نقاط مختلف کشور خبر داد و تصریح کرد: گسترش خانه‌های هلال که نقش مهمی در افزایش سرعت امداد و نجات دارد در اولویت قرار دارد.

سلیمانی راه‌اندازی تیم‌های سحر، دادرس در نقاط مختلف را یکی دیگر از برنامه‌ها اعلام کرد و افزود: پایگاه‌های امدادی و جاده‌های در نقاط مختلف جاده‌ای و محورهای مواصلاتی شبانه‌روزی فعال هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 922532