gtk
06 دی 1401 - 12:13

ولایت‌مداری و مجاهدت رمز پیروزی در مقابل تهاجمات دشمنان است

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تهاجمات گسترده دشمنان ادامه دارد، گفت: ولایت‌مداری و مجاهدت رمز پیروزی در مقابل تهاجمات دشمنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح سه‌شنبه در گردهمایی دختران انجمن اسلامی دانش آموزان استان بوشهر با عنوان «دختران فاطمی» با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: استان بوشهر مرکز مقاومت در مقابل بیگانگان در طول تاریخ بوده است.

وی اضافه کرد: تاریخ اسلام و تاریخ ایران همواره اینگونه بوده که هجمه‌ها همانند کوه و آتشفشان و زلزله می‌آید و با ید تدبیر رهبری مدیریت هوشمند می‌شود و با حضور هوشمند شما آن تهاجم تبدیل به فرصت می‌شود.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: در همین انقلاب چقدر فتنه‌ها و تهاجم‌ها را دیدیم؛ در تهاجم سخت نظامی طی هشت سال همه دنیا پشتیبان عراق بودند و ما یک نهال بودیم به ما حمله کردند و با هدایت‌های امام راحل و حضور مردم و نیروهای مسلح در صحنه یک شکست بزرگ به جهان استکبار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: در این تهاجم سخت نظامی انواع و اقسام عملیات از شیمیایی و توپ‌خانه‌ای را انجام دادند ولی یک وجب از خاک ایران را نتوانستند بگیرند و ما پیروز شدیم.

آیت‌الله صفایی بوشهری به عملیات‌های منافقین برای براندازی نظام اسلامی افزود: با هدایت‌های رهبر معظم انقلابی و مدافعان حرم داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی را شکست دادیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ایران اسلامی را بزرگترین مانع خود در تحقق خاورمیانه جدید می‌دانند تصریح کرد: اینقدر طراحی و حمله کردند تا هویت ملی و دینی ما را بگیرند؛ آسیب زدند ولی با هدایت‌های رهبری شکست خوردند.

موفقیت‌های متعدد با هدایت‌های رهبری

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر حضور دختران فاطمی در صحنه را نشانه پیروزی انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: فتنه‌های مختلف دشمنان با هدایت رهبری و حضور مردم شکست خورده است.

وی به تهاجم سایبری و جنگ نرم، تهاجم علم و فناوری، تحریم علمی و… اشاره کرد و گفت: با هدایت‌های رهبری در این عرصه چنان موفق شدیم که از کشورهای پیشتاز در عرصه علم و فناوری هستیم.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به تحریم‌های اقتصادی تاکید کرد: با هدایت رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفت و اکنون پایه‌های اقتصاد ما تقویت شده است.

وی با اشاره به طراحی جنگ ترکیبی دشمنان با تهاجم رسانه‌ای تصریح کرد: در این جنگ نیز با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی پیروز شدیم. استقامت شما باعث شده تا به پیروزی برسیم.

امام جمعه بوشهر اظهار داشت: تهاجم مثل کوه می‌آید ولی با ولایت‌مداری و مجاهدت شما مثل کاه می‌رود؛ چنان که در فتنه‌ها و تهاجم‌های قبل شاهد این موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه ولایت‌مداری باعث مصون‌ماندن از تهاجم‌ها می‌شود تصریح کرد: در همه این فراز و نشیب‌ها رمز موفقیت مردم ایران اسلامی، ولایت‌مداری و مجاهدت در راه خدا بوده است.

کوچک‌ترین تجاوز دشمن را پاسخ می‌دهیم

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه هر یک از دختران استان بوشهر یک یگان مستحکم در مقابل دشمنان است گفت: در آخرین تهاجم انگلیسی‌ها به ایران از طریق بوشهر پس از شهادت رئیس علی دلواری و شکست خط مرزی چغادک، قصد داشتند خودشان را به استان فارس برسانند.

وی افزود: انگلیسی‌ها می‌خواستند همه جهادگران استان بوشهر را تک به تک بکشند. در منطقه گیسکان دشتستان، رزمندگان را تعقیب کردند و به لرده رسیدند که هفت مرد و شش زن آنجا بودند و یگان رزمی انگلیس به آنجا حمله کردند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به پشتیبانی زنان از مردان، اضافه کرد: زنان لرده قشون انگلیس را شکست دادند؛ ۳۰۰ انگلیسی را کشتند و صدها نفر را مجروح کردند.

وی ادامه داد: به همه کشورهایی که خود را در مقابل مردم ایران قرار داده‌اند می‌گوئیم که اگر کوچک‌ترین تجاوزی به استان بوشهر کنند، زنان استان بوشهر همان کاری را با شما می‌کنند که زنان لرده کردند و همه شما را در این استان دفن خواهند کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: در مقابل این تهاجم‌ها نباید بهراسیم و محکم‌تر از قبل باید در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم. به وجود همه شما افتخار می‌کنیم.

در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گردهمایی دختران انجمن اسلامی دانش آموزان استان بوشهر با عنوان «دختران فاطمی» با حضور حجت الاسلام حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در سالن اجتماعات کانون امام خمینی (ره) بوشهر برگزار شد

منبع: مهر
شناسه خبر: 938088