gtk
23 آذر 1401 - 13:29

زیرساخت‌های مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان دشتستان تامین شود

بوشهر- فرماندار دشتستان گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان در این شهرستان تامین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد بنافی صبح چهارشنبه در نشست با شرکت‌های دانش بنیان مستقر در دشتستان اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان در اول تولید علم کنند و این علم را به ایده، خلاقیت و نوآوری تبدیل و این نوآوری را با تجاری سازی و فروش به ثروت تبدیل کنند.

وی به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر توجه به شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و ابراز داشت: دشتستان از منابع، ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوانی برخوردار است که با بهره‌گیری از آن می‌توان مشکل اشتغال را حل کرد.

بنافی با تاکید بر همکاری شهرداری‌ها و اختصاص بیلبورد تبلیغاتی جهت شرکت‌های دانش بنیان، ادامه داد: باید مجموعه‌های دولتی و بخش خصوصی جهت خرید خدمات و محصولات شرکت‌های دانش بنیان ترغیب شوند، که این مهم با تلاش خود شرکت‌های دانش بنیان بهتر میسر خواهد شد.

فرماندار دشتستان با یادآوری اینکه از بدو ورودم در دشتستان کارگروه شرکت‌های دانش بنیان را تشکیل داده ایم، افزود: این آمادگی وجود دارد در شهرک صنعتی جهت راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان زمین واگذار شود همچنین باید با پیگیری شرایط پرداخت تسهیلات کم بهره با باز پرداخت دراز مدت جهت شرکت‌ها فراهم شود.

بنافی خواستار بازدید دستگاه‌های اجرایی از نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان و فناور دشتستان در هفته پژوهش شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 910250