gtk
16 دی 1401 - 16:41

مردمی بودن از رمزهای دلدادگی مردم به شهید سلیمانی است

بوشهر- امام جمعه دیر گفت: یکی از رموز عشق و دلدادگی مردم به سردار سلیمانی، مردمی بودن و در خدمت مردم بودن ایشان بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تقدیر از مردم ایران و عراق و سوریه و کشورهای دیگر به پاس بزرگداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی و هم‌رزمانش، اظهار داشت: حضور پرشور مردم ما در بزرگداشت سردار دل‌ها نشانه عشق و دلدادگی به وی و پایبندی به آرمان‌ها و ارزش‌هایی بود که سردار به آنها وفادار بود.

امام جمعه دیر افزود: کسانی که تجمع چند نفر در خیابان را با آب و تاب منعکس و بزرگنمایی می‌کنند ولی از کنار حضور پرشور مردم در مراسم شهید سلیمانی بی تفاوت می‌گذرند چون می‌دانند حضور مردم نشانگر پایبندی به ارزش‌هایی چون جمهوری اسلامی و پیروی از ولایت است که سردار نسبت به آنها تاکید داشت.

وی بیان کرد: یکی از رموز عشق و دلدادگی مردم به سردار سلیمانی، مردمی بودن و در خدمت مردم بودن ایشان بود که همه ما به ویژه مسئولین باید این ویژگی‌ها را در زندگی خود نهادینه کنیم.

حسینی با اشاره به برگزاری رزمایش ذوالفقار ۴۰۱ ارتش همزمان با حضور مردم در بزرگداشت شهید سلیمانی، ادامه داد: این دو رزمایش در کنار هم نشانگر صلابت و اقتدار جمهوری اسلامی است؛ پشتوانه مردمی و اقتدار دفاعی کشور ما که هر دو این رزمایش پیامی صریح و روشن برای دوست و دشمن داشت.

وی خاطرنشان کرد: حضور مردم در صحنه این پیام برای دشمن داشت که مردم در صحنه و پشتیبان نظام و ولایت هستند و پیام این رزمایش نیز این است که ارتش و سپاه پاسداران در راستای استحکام دفاعی و تغییر معادلات منطقه‌ای و خنثی سازی توطئه دشمن این گونه رزمایش برگزار می‌کند و دوستان نیز افتخار کنند که این دو پشتوانه دارند.

خطیب جمعه دیر با گرامیداشت وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، گفت: مادران در تربیت شهدای عزیز و شخصیت‌هایی مانند امام راحل و سردار سلیمانی نقش تأثیرگذاری دارند و همسران شهدا هم با صبر و شکیبایی موجب حماسه آفرینی رزمندگان شدند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از بانوان فرهیخته کشور، گفت: حجاب یک ضرورت شرعی و شکی در آن نیست و واجبی است که باید رعایت شود و بدحجابی هم یک ضعف و نقص است که باید برطرف شود.

حسینی با بیان اینکه مسائل را کنار هم ببینیم، افزود: در عین اینکه اصل حجاب که ضرورتی خدشه ناپذیر است، نباید باعث شود که کسانی که به صورت کامل حجاب رعایت نمی‌کنند را به بی دینی یا ضدانقلابی بودن متهم کنیم؛ همین افراد بدحجاب هم در مراسم دینی مختلف حضور دارند.

وی با اشاره به سالروز قیام ۱۹ دی مردم قم در سال ۵۶، بیان کرد: این روز نقطه عطف و آغاز انقلاب اسلامی شد و بصیرت مردم قم و موقعیت شناسی آنها عامل این قیام بود.

امام جمعه دیر بیان داشت: یکی از واجبات کارهای حوزه علمیه بزرگداشت علامه مصباح یزدی است و همه ما باید از این سرمایه‌ها به خوبی تجلیل کنیم.

وی عنوان کرد: در همه ویژگی‌های سردار سلیمانی دو ویژگی اخلاص و صداقت ایشان عامل روی آوردن مردم به وی بود اما ما نباید به گونه‌ای از سردار و خصوصیات وی سخن بگوییم که دست نیافتنی باشد.

حسینی با اشاره به اهانت یکی از اعضای کابینه رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، افزود: با روی کار آمدن دولت افراطی و تندرو نتانیاهو انتظار این حرمت شکنی ها را داشتیم و ما هم به سهم خود این تعرض را محکوم می‌کنیم و هشدار می‌دهیم این اقدام آنها بی پاسخ نخواهد ماند و ملت فلسطین و دیگر مسلمانان پاسخ این تعرض را خواهند داد.

وی با محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت رهبر انقلاب بیان داشت: هتک حرمت و اهانت به رهبر سیاسی و مرجع دینی ملت ایران و دیگر مسلمانان جهان نشانگر استیصال و درماندگی جبهه استکبار برای مقابله با ایران اسلامی و کینه عمیق آنها از رهبر انقلاب است که با رهبری‌های داهیانه خود مسلمان جهان را در مقابل کفر و استکبار جهانی بسیج کرده است و ما دست صهیونیست‌ها را هم در این اقدام می‌بینیم.

حسینی تاکید کرد: ما هشدار می‌دهیم که دولت فرانسه به بهانه آزادی بیان نمی‌تواند شانه از زیر بار مسئولیت خالی و در مقابل این اهانت‌ها سکوت پیشه کند و ما دولت فرانسه را مسئول عواقب توهین این نشریه می‌دانیم و باید پاسخگو باشند.

وی یادآور شد: انسان با تقوا دارای سه ویژگی اخلاص در عمل، آرزوهای کوتاه و استفاده از فرصت‌ها است.

امام جمعه دیر افزود: معاد باور باشیم و از قیامت خدا غافل نباشیم و در پرتو این دو گناه نکنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 958704