gtk
19 بهمن 1401 - 23:24

توسعه آبزی‌پروری در بوشهر/ ظرفیت تولید ماهی در قفس ۳ برابر شد

بوشهر- استاندار بوشهر توسعه آبزی پروری را یکی از اولویت‌های مهم در استان عنوان کرد و گفت: ظرفیت پرورش ماهی در قفس از سه هزار و ۵۰۰ تن به ۱۱ هزار تن افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده عصر چهارشنبه در حاشیه رزمایش دامپزشکی در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای شرایط ویژه‌ای برای تولیدات کشاورزی، دام و طیور، آبزی‌پروری و… است.

وی با اشاره به شرایط خوب استان برای پرورش مرغ گوشتی اضافه کرد: تولید جوجه یک روزه و مرغ تخم‌گذار (نطفه دار و مصرفی) از دیگر ظرفیت‌های استان در حوزه طیور است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر می‌تواند تبدیل به قطب تولید جوجه یک روزه جنوب کشور شود بیان کرد: از همه سرمایه‌گذاران در این حوزه به صورت ویژه و جدی حمایت می‌شود.

وی از تولید سالانه ۳۶ میلیون قطعه جوجه در استان بوشهر خبر داد و افزود: از اولویت‌ها ما در استان حمایت و تقویت چرخه ارزش مرغ از مرغ تخم‌گذار، تولید جوجه یک روزه، پرورش، تأمین غذا، فرآوری و مصرف است.

محمدی‌زاده ایران را یکی از غنی‌ترین ذخایر ژنتیکی گوسفندی و بز دانست و خاطرنشان کرد: یکی از چالش‌های دامداران تک‌قلوزایی است که باید به سمت چندقلوزایی حرکت شود.

وی آبزی‌پروری را یکی دیگر از ظرفیت‌های استان بوشهر عنوان کرد و با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تولید میگو در استان طی سال جاری بیان کرد: امسال از حدود ۶۰ هزار تن میگوی پرورشی تولید شده در کشور ۳۸ هزار تن سهم استان بوشهر بود.

استاندار بوشهر افزایش بهره‌وری را دلیل افزایش تولید میگو در استان دانست و گفت: در دهه فجر امسال سه واحد تأمین خوراک میگو راه‌اندازی شد که ۳۰ هزار تن تولید در استان خواهیم داشت ولی نیاز ما ۸۰ هزار تن است.

وی از افزایش ظرفیت پرورش ماهی در قفس از سه هزار و ۵۰۰ به ۱۱ هزار تن خبر داد و افزود: ظرفیت پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر به ۶۰ هزار تن می‌رسد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028575