gtk
31 شهریور 1401 - 09:17

آشوبگران اموال عمومی و پرچم‌های عزاداری را در بجنورد به آتش کشیدند/ سوگواری یا اغتشاش؟+تصاویر

تجمع از قبل برنامه‌ریزی شده عده‌ای اغتشاش‌گر شب گذشته در مرکز استان خراسان شمالی باعث ایجاد خساراتی به اموال عمومی و واحدهای صنفی مردم شد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ در پی اعلام تجمع در برخی از کانال‌های فضای مجازی شب گذشته حدود 150 نفر در یکی از میادین بجنورد اجتماع و از ابتدا با شعارهای ساختارشکنانه قصد تشویش اوضاع و همراه کردن مردم را داشتند.

خبرگزاری تسنیمبجنوردحدود ساعت 19.30 و با ورود نیروهای انتظامی به میدان و تقاضای آنان برای متفرق شدن این عده٬ گروه‌های چند نفری در برخی از خیایان‌های اصلی بجنورد ایجاد و این بار با سنگ و چوب به جان اموال عمومی٬ بانک‌ها و خودروهای مردم افتادند. لیدرهای اصلی این جریان بومی نبودند.

"فاطمه سپهری" از دعوت‌کنندگان به آشوب و اغتشاش بازداشت شد

"فاطمه سپهری" از دعوت‌کنندگان به آشوب و اغتشاش بازداشت شدفرماندار مشهد: بازداشت‌شدگان حوادث دیشب مشهد از سران جریانات اغتشاشگر بودند

فرماندار مشهد: بازداشت‌شدگان حوادث دیشب مشهد از سران جریانات اغتشاشگر بودندنماینده سقز: وضعیت کردستان رو به آرامی است/ اغتشاشگران "مهسا امینی" را ابزار کرده‌اند

نماینده سقز: وضعیت کردستان رو به آرامی است/ اغتشاشگران "مهسا امینی" را ابزار کرده‌انداین افراد با در دست داشتن بطری‌های بنزین به سمت خودروهای عمومی حرکت و یک دستگاه آمبولانس اورژانس را که در حال انتقال بیمار به بیمارستان بود در چهارراه مخابرات بجنورد به آتش کشیدند. همچنین یک دستگاه خودروی سواری در حدفاصل چهارراه امیریه تا مخابرات نیز دچار خسارات جدی شد.

ساعت 20.30 و همزمان با ورود نیروهای بسیجی و مردمی به میدان‌های اصلی شهر٬ آرامش به بسیاری از نقاط شهر بازگشت اما حرکت عده محدودی از اغتشاشگران از چهارراه مخابرات به سمت میدان حضرت قائم و مصلای بجنورد٬ موجب ایجاد خساراتی به تاسیسات شهری شد.

این گروه اندک و خشن که هیچ نشانی از سوگواری خانم مهسا امینی در آن ها دیده نمی‌شد٬ جایگاه برنامه رژه نیروهای مسلح را در مقابل مصلای بجنورد به آتش کشیده و درمسیر حرکت خود در خیابان امام خمینی (ره) ایستگاه راهنمایی میدان دولت و تمام تابلوهای تبلیغاتی و شیشه چندین بانک را شکستند.

از ساعت 22 شب گذشته آرامش به تمام نقاط شهر بجنورد بازگشت اما نگاهی به وضعیت شهر پس از این آشوب‌ها نشان دهنده مدارای نیروهای انتظامی با این افراد و تلاش برای حل مسالمت آمیز موضوع و از سوی دیگر بعد وسیع تخریب اموال عمومی٬ هتک حیثیت به بنر و پارچه‌های ایام محرم و صفر و خسارت به تاسیات شهری است.

انتهای پیام/311

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751310